€ / EUR

Vyberte menu

Ft / HU

€ / EUR

CZK

   BORKOS

Agátový med v amfore 270g

KOBELA - Agátový med v amfore 270g

Tento med je ideálny do kávy, ale aj na darčeky, do balíčkov a tiež na svadby ako originálny suvenír pre hostí.

Výrobca: KOBELA
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: KOBELA
Dostupnosť: na sklade
3.60 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Agátový med v amfore 270g je vynikajúci produkt pre milovníkov kvalitného medu.

 

Ak ste niekedy premýšľali, ako obohatiť chuť svojej obľúbenej šálky kávy, máme pre Vás skvelú správu!

Agátový med nie je len skvelý doplnok k raňajkám či pečivu, ale je aj perfektným spoločníkom k Vášmu rannému alebo popoludňajšiemu kávovému rituálu.

Prídajte lyžičku tohto jemného medu do Vášho espressa a objavte úplne novú vrstvu chuti a sladkosti.

Agátový med v káve vytvára nezabudnuteľnú harmóniu, ktorá zanechá Váš jazyk blaženým a srdce spokojným.

Ponorte sa do sveta chutí a objavte túto jedinečnú kombináciu... Táto malá zmena môže z kávy vytvoriť niečo úplne mimoriadne.

Tešíme sa na Vašu návštevu a prajeme Vám nezabudnuteľné kávové zážitky s dotykom sladkého agátového medu! 🍯☕️

 

Tento med je získavaný z nektáru kvetov agátu, ktorému sa pripisujú mnohé liečivé účinky. Agátový med má jemnú chuť a vôňu a je charakteristický svojou svetložltou farbou.

Amfora, v ktorej je med balený, dodáva produktu osobitý šarm a eleganciu. Tento med je ideálny na darčeky, do balíčkov a tiež na svadby ako originálny suvenír pre hostí. 

Agátový med v amfore 270g je vyrábaný z najkvalitnejších surovín a je spracovaný tradičným spôsobom.

Vďaka svojim výnimočným vlastnostiam a chuťovým vlastnostiam si ho obľúbia nielen medomilovia, ale aj tí, ktorí preferujú prírodné a zdravé produkty.

 

Agátový med a jeho vlastnosti

Agátový med je svetlo slamovej až zlatožltej farby. Vďaka vysokému obsahu fruktózy kryštalizuje len veľmi pomaly.

Tekutý vám často vydrží aj dva roky, vždy záleží, či v období kvitnutia agátu nekvitlo súčasne aj niečo iné, čo spôsobí skoršiu kryštalizáciu.

vcielka3

Agátový med má lahodnú a jemnú chuť. Pravý med vždy trochu škriabe v krku, avšak agátový najmenej. Niekedy sa stretneme s výrazom "najsladší med", a naozaj tak aj pôsobí, preto v porovnaní s inými medmi sa agátového dávkuje menej.

Napríklad do kávy by sa dali 1 lyžičku kvetového medu alebo 1/2 lyžička agátového a sladkosť kávy by bola rovnaká. Obsahuje z kvetových medov najmenej peľových zŕn, čím je aj najčírejším z medov.

Agátový med má harmonickú chuť, vôňu agátového kvetu, je sladký a jemný. Má dobré dezinfekčné účinky. Pri pravidelnom užívaní znižuje krvný tlak. Jeho konzumácia sa odporúča pri kašli, ale aj pri zažívacích ťažkostiach zapríčinených prekyslením žalúdka. Vzhľadom k neprevládajúcej príchuti je obľúbeným sladidlom do nápojov a zákuskov. Agátový med sa používa pri gastrointestinálnych poruchách (problémy s trávením), chorobách obličiek a močových ciest.

Gastrointestinálne poruchy ako kŕče, poruchy trávenia a zápal žalúdka a čriev, nadmerná sekrécia žalúdočnej šťavy  a pod. sa liečia práve za použitia agátového medu. Navyše je agátový med nápomocný pri liečbe žalúdočných vredov a dvanástoríkových vredov, keďže urýchľuje obnovu sliznice ako aj zlepšenie pohyblivosti týchto orgánov. Med agátový je tiež považovaný za doplnok k ochoreniam obličiek a močových ciest  a to vďaka nízkemu obsahu stopových prvkov a aminokyselín.

Vzhľadom k tomu, produkt je veľmi bohatý na jednoduché cukry, ľahko a rýchlo sa vstrebáva do tela, je v prvom rade cennou živinou pre regeneráciu stavov fyzickej a psychickej únavy. Vzhľadom k jemnej vôni a konzistencii je populárnym sladidlom pre mnoho potravín, nápojov, najmä pre dezerty.

vcielka5

Odporúča sa tiež pri prechladnutí a pri sprievodnom zápale horných dýchacích ciest. Podľa niektorých autorov agát vykazuje pozoruhodnú antibiotickú aktivitu proti grampozitívnym baktériám, vrátane stafylokokov, streptokokov, a preto je deštruktívný voči mikroorganizmom, ktoré spôsobujú tieto choroby. Tiež pri kašli sa odporúča používať veľké množstvo agátového medu v pomere 50 g medu na 250 ml tekutiny.

Agátový med má silnú nasávaciu schopnosť vlhkosti z okolia, preto tento med by nemal ostávať neuzavretý pre jeho hustotu a trvanlivosť. Agátový med ako kvet agátu, obsahuje flavonoidy, esenciálny olej , ktorý obsahuje okrem iného linalool.

Obľúbený je predovšetkým u detí, čo je dôvod, prečo sa odporúča namiesto cukru na sladenie potravín a to nie iba pre staršie deti ale aj dojčatá. Keďže je agátový med bohatý na fruktózu, čo je ovocný cukor, preto jeho užitočným pre pacientov s miernou formou diabetu. Týmto osobám sa odporúča odstrániť z jedálnička repný cukor alebo sacharózu a nahradiť ju medom.

Ponúkame Vám agátový med priamo od včelára, bez akýchkoľvek prísad, konzervantov, farbív a pod., predávame iba čisto prírodný včelí med bez akejkoľvek úpravy, to znamená že, od nás dostanete med priamo z úľa. Med pochádza z mikroregiónu Fiľakovo. 

Update cookies preferences